Hakkımda

Şebnem ÇAVUŞOĞLU

Şebnem ÇAVUŞOĞLU

Hayaller Fabrikası Ajans Başkanı

1992 yılında Doğuş Holding Otomotiv grubunda iş yaşamına başladı.
2000 yılında içinde taşıdığı girişimcilik tutkusunu fark ederek girişimcilik hayatının temellerini attı..
Hemen sonrasında birçok markaya yaratıcı reklam, kurumsal iletişim ve stratejik marka iletişimi konusunda hizmet veren Hayaller Fabrikası’nı kurdu ve yönetti.
İnsan hayatının “İlk 1000 Gün” ünün insan yaşamındaki önemini tüm yönleriyle işleyen bir proje olan ve her yıl İstanbul’da düzenlenen Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi’ni hayal etti ve hayata geçirdi.
Nisan 2016, 2017, 2018 ve 2019’da gerçekleşen Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi; 5. Kez 08 Nisan 2020’de yine global markaların sponsorluğunda düzenlenecek.
 
Daha bilinçli ebeveynlerin ve daha bilinçli bir toplumun, daha sağlıklı ve daha temiz bir dünyada yetiştireceği mutlu, farkındalığı ve duyarlılığı yüksek yeni nesiller oluşturmak ve bunu sürdürülebilir kılmak hayalinden ortaya çıkan “Gelecekten Sorumluyum Platformu”nun da kurucusu oldu.
 
Tüm hayallerini gerçeğe dönüştürecek kadar tutkulu bir girişimci olan Şebnem Öğredik Çavuşoğlu, Ocak 2019’dan bu yana Girişim Hareketi İstanbul Anadolu Yakası Lider Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.
 
Evli ve 1 kız çocuğu annesidir.